بهترین تمرینات شنا + مزایای اصلی شنا

» بهترین تمرینات شنا + مزایای اصلی شنا

شنا ورزشی است که به نظر می رسد فقط در سن جوانی اغلب اوقات انجام می دهیم و با افزایش سن کمتر به این ورزش روی میاوریم . بر اساس آمار سرشماری دفتر آمریكا ، در حقیقت ، 36 درصد كودكان 7 تا 17 ساله حداقل شش بار در سال شنا می كنند ، در مقایسه با تنها 15 درصد از بزرگسالان. ( 1 )

اما اگر در برخی از مواقع به استخر نرفته اید و فقط در ماه های گرم شنا می کنید ، دلیل آن این است که تمرینات شنا یکی از بهترین فعالیتهایی است که می توانید در طول سال برای بدن خود انجام دهید.

 ورزش شنا برای عضلات قلب بسیار مفید است و در این حرکات هم قسمت های بالا تنه و هم قسمت های پایینی بدن در آب حرکت می کند، ماهیچه ها و عضلات حتی بیشتر از دویدن فعال هستند و بنابراین کالری بیشتری خواهد سوخت.

شنا قدرت بدنی را افزایش خواهد داد. پس از اولین روز شنا در گردن و بعضی از عضلات بدنی فرد،ممکن احساس کوفتگی ایجاد شود و دلیل آن اینست که تا به حال چنین فشاری به عضلات وارد نشده است. به همین دلیل تکرار چندین دوره شنا، باعث قوی تر شدن شانه ها و همینطور ماهیچه های پشت می شود.

شنا یکی از ورزش هایی است که استرس و فشارهای عصبی را کاهش می دهد و در درمان بیماری های روحی نیز مؤثر است.

درمان بیماری مفصلی

یکی دیگر از ویژگی های شنا این است که حرکات ورزش شنا، شدت کمی دارد، بنابراین برای بیمارانی که مشکلات مفصلی دارند، به ویژه بیمارانی که دارای بیماری دیسک، سیاتیک یا پوکی استخوان هستند بسیار مفید است..

تناسب اندام

این ورزش با توجه به مصرف بالای کالری راهکار مناسبی برای کاهش وزن و تناسب اندام است. البته انجام این حرکات ورزشی نیازمند آموزش است و می بایست طبق اصول آموزش داده شده انجام شود.

فردی که شنا می کند قابلیت های جسمانی خود از قبیل استقامت قلب و عروق، دستگاه گردش خون و تنفس، قدرت جسمانی، و انعطاف پذیری مفاصل شانه و مچ پا را افزایش می دهد و باعث می شود انرژی بیشتری برای انجام کارهای روزانه کسب کند.

انواع شنا

شنای کرال سینه

شنای کرال پشت

شنای قورباغه

شنای پروانه

8 مزایای شنا

هیچ چیز به عنوان یک تمرین معجزه وجود ندارد ، اما اگر وجود داشته باشد ، شنا در این لیست خواهد بود. با هر دو مزایای جسمی و روحی ، تمرینات شنا می توانند در مدت زمان کمی سلامت کلی شما را بهبود بخشند. و خوشبختانه ، نیازی نیست که مایکل فلپس بعدی باشید که تأثیرات را به دست آورد.


1. مغز شما بهتر کار خواهد کرد . وقتی تمرین شنا را انجام می دهید ، چیزی بیش از بدن شناگر خواهید داشت. مغز شما نیز تقویت می شود در شنا مشاهده شده است که جریان خون به مغز را افزایش می دهد و این منجر به اکسیژن بیشتر می شود. این بدان معناست که هوشیاری ، حافظه بهتر و عملکرد شناختی بیشتری را تجربه خواهید کرد. ( 1 )


یک مطالعه جالب نشان داد که فقط در استخر آب گرم و حداقل سطح قفسه سینه می تواند تأثیر مثبتی بر جریان خون به مغز بگذارد. شرکت کنندگان 14٪ جریان خون به شریان های مغزی خود را افزایش دادند. ( 2 )


2. شنا به بچه ها کمک می کند تا به موفقیت برسند. به نظر می رسد که زود رساندن بچه های کوچک در آب نیز ایده خوبی است. یک مطالعه روی 7000 کودک زیر 5 سال نشان داد کودکانی که در سن جوانی در شنا مشارکت داشتند ، مهارتهای خود را کسب کردند و زودتر از همسالان غیر شنا خود ، فارغ از پیشینه اقتصادی و اجتماعی ، به نقاط عطف جسمی رسیدند. ( 3 ) سواد و مهارت های عددی آنها نیز بهتر بود.


3. شما یک افزایش خلق و خوی دریافت خواهید کرد. اگر فقط در ماه های تابستان شنا می کنید ، وقت آن است که لباس شنا را در طول زمستان بشکنید. دلیل این است که علی رغم دمای پایین تر ، یک مطالعه نشان داد شناگرانی که به طور مرتب بین اکتبر و ژانویه به استخر می روند ، خستگی ، تنش و کاهش حافظه را کمتر گزارش کرده اند. ( 4 )

نه تنها این ، بلکه شناگرانی که از بیماری هایی مانند روماتیسم ، فیبرومیالژیا یا آسم رنج می بردند ، دریافتند که شنا در فصل زمستان ، درد و درد آنها را کاهش می دهد.


4- فشار خون را پایین می آورید. اگر از فشار خون بالا رنج می برید ، تمرینات شنا یک روش عالی برای کاهش فشار خون در حالت استراحت است. یک مطالعه نشان داد که در طی یک دوره 10 هفته ای ، مردان و زنانی که قبلاً بی تحرک بودند اما فشارخون داشتند ، ضربان قلب در حالت استراحت را به میزان قابل توجهی کاهش دادند. این امر به ویژه برای افرادی که به دلیل وزن ، آسم یا آسیب دیدگی با سایر تمرینات مبارزه می کنند بسیار مفید است. ( 5 )


یک مطالعه دیگر نشان داد که پس از یک سال شنا به طور مرتب ، بیماران مبتلا به فشار خون بالا فشار خون را کاهش داده و در عین حال حساسیت به انسولین خود را نیز بهبود می بخشند که این مهم برای جلوگیری از دیابت نوع 2 است. ( 6 )


5. شما زندگی طولانی تری خواهید داشت ، شنا یکی دیگر از مواردی است که می توانید به لیست خود اضافه کنید. در یک مطالعه بیش از 40000 مرد بین 20 تا 90 سال ، مشخص شد که آن دسته از شرکت کنندگانی که شنا می کردند یا تمرینهای استخر دیگری را نیز انجام می دادند مانند آهسته دویدن در آب یا هوازی ، خطر مرگ خود را از هر علت تقریباً 50 درصد از افرادی که کم تحرک بودند ، کاهش دادند. ( 7 )


6. می توانید خطر ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش دهید . در مطالعه‌ای از بیماران مبتلا به آرتروز ، محققان دریافتند که شنا به همان اندازه دوچرخه سواری در افزایش عملکرد قلبی عروقی و کاهش التهاب مؤثر است - و حتی گاهی بیشتر از آن. ( 8 )


7. شما درد کمر را کاهش می دهید . از مسکن ها پرش کنید و به جای آن به استخر بزنید. یک مطالعه نشان داد که بیماران مبتلا به کمر درد که حداقل دو بار در هفته تمرینات آبزی انجام می دادند ، بهبود قابل توجهی در درد نشان دادند. و بعد از گذشت 6 ماه ، 90 درصد از شرکت کنندگان در تمرین احساس کردند که بعد از زمان حضور در برنامه بهبود می یابند ، مهم نیست که توانایی شنا در ابتدای تمرین چیست. ( 9 )


8- این یک گزینه جایگزین ایده آل برای ورزش با تأثیر بالا است. شنا با استفاده از ماهیچه هایی که معمولاً درگیر آنها نیستید ، بر روی مفاصل آسان است ، و این یک گزینه جایگزین عالی برای فعالیت های با فشار زیاد است و به شما امکان می دهد بدون ترس از گیر کردن چیزی مانند دویدن منطقه را بیرون بیاورید.


آیا شنا برای کاهش وزن کار می کند؟


شما می گویید این مزایای دیگر عالی هستند ، اما "من می خواهم وزن کم کنم." آیا شنا برای کاهش وزن کار می کند؟

مانند هر تمرین دیگری ، چقدر شنا برای کاهش وزن مؤثر است به عوامل مختلفی بستگی دارد: چه مدت شما در حال شنا هستید ، چه چیزی در طول روز می خورید و چه کارهایی را که یک بار در استخر هستید انجام می دهید. اگر بیشتر وقت خود را صرف تنظیم لباس شنا به جای حرکت یا شنا کردن ده ها نوبت می کنید اما در یک رژیم غذایی فست فود قرار دارید ، احتمال این وجود دارد که شما وزن خود را کاهش ندهید.


اما بگذارید فرض کنیم که شما فقط یک جین یا جو معمولی هستید که می خواهید شنا را در برنامه تمرینی عادی خود بگنجانید. آیا شنا به شما در کاهش وزن کمک می کند؟ اینجاست که همه چیز پیچیده تر می شود. مطالعات در این باره متناقض است.


در یک مطالعه تأثیر شنا و پیاده روی بر وزن بدن ، توزیع چربی ، لیپیدها ، گلوکز و انسولین در زنان مسن بررسی شده است. این مطالعه نشان داد که شناگران بعد از شش ماه اندازه کمر و لگن خود را بیشتر از واکرها کاهش داده و تا 12 دقیقه شنا را تا چه حد افزایش داده بودند. واکرها تا چه اندازه نمی توانستند قدم بزنند. و بعد از گذشت یک سال ، شناگران وزن بدن و سطح کلسترول خود را بیشتر از واکرها کاهش داده بودند. ( 10 )


اما مطالعات دیگر نشان داده اند که شنا می تواند باعث افزایش مصرف غذای افراد شود. و بعضی اوقات ، شناگران اصلاً وزنی از دست نداده اند. اما اگر روی مقیاس و به جای بدن خود کمتر تمرکز کنید ، ممکن است متوجه شوید که شنا حتی اگر پوند کم نکنید ، تمرین ایده آل برای شماست.


برای مبتدیان ، شنا با سرعتی متوسط ​​نیز تنها در نیم ساعت حدود 270 کالری می سوزاند. ( 11 ) شدت را افزایش داده و به دنبال حدود 700 کالری در ساعت باشید.


و برخلاف سایر تمرین ها ، مانند دویدن یا دوچرخه سواری ، شنا فقط یک فعالیت قلبی نیست. از آنجا که آب از هوا متراکم تر است - نزدیک به 800 برابر - هر تمرین شنا به یک تمرین تبدیل می شود ،بعلاوه ، شما به احتمال زیاد از عضلاتی استفاده می کنید که به طور معمول آنها را بکار نمیگیرید ، به این معنی که شروع به تمرین در مکان های جدید خواهید کرد.


امتیاز دیگر این است که شنا فشاری ملایم روی مفاصل شما دارد ، بنابراین بعید است در استخر مجروح شوید. برخلاف سایر تمرینات ، مگر اینکه شما ورزشهای جدی را انجام دهید ، پس از تمرینات استخر به زمان ریکاوری نیاز ندارید. و اگر شما از آسیب میترسید، تمرینات شنا یک راه عالی برای حفظ حرکت هستند در حالی که شما را بهبود میدهند


3 تمرین برای شنا در سطوح مختلف


بنابراین شما آماده برای استخر هستید؟ مهم است که چند نکته را در خاطر داشته باشید. برای شروع ، تمرین شنا می تواند شدیدتر از آنچه در ابتدا انتظار دارید باشد ، زیرا کار کردن در آب کاملاً متفاوت از زمین است. شما به طور مداوم در حال حرکت هستید تا از غرق شدن خود جلوگیری کنید ، ریه های شما به تنهایی تنفس می شود و ماهیچه هایی که نمی دانید در حال حرکت هستند. خلاصه اینکه کار سختی است!


هنگام شروع کار ، بهترین راه این است که تمرین خود را در چند فواصل کوتاه تقسیم کنید. شما می خواهید سکته های مغزی ، شدت و دوره استراحت را نیز تغییر دهید. همچنین می توانید برخی از اسباب بازی های استخر را برای تغییر کارها اضافه کنید ، مانند انجام ورزش های آبی با دوستان.


به یاد داشته باشید ، لطفاً قبل از شروع هر نوع برنامه آموزشی ، با پزشک خود مشورت کنید.


1. تمرین شنا مبتدی

تمرین مبتدی (بین هر مجموعه استراحت کنید):


2. تمرین شنا متوسط

تا زمانی که به پروانه تسلط نداشته باشید ، نباید در این تمرین پیش بروید. در اینجا هدف بهبود تکنیک شنا برای ایجاد تنفس عالی است.

فاصله تمرین: 1500 متر

تمرین متوسط ​​(استراحت بعد از هر 100 متر یا در صورت لزوم دامان):


3. تمرین شنا پیشرفته

تمرینات شنا پیشرفته شامل تمرینات شنا چالش برانگیز و تکنیک تنفس است. این دریل ها به شناگر بسیار قوی با استقامت فوق العاده تبدیل می شوند.

فاصله تمرین:اقدامات احتیاطی در مورد شنا

خوشبختانه ، شنا یکی از ورزش هایی است که احتمالاً حداقل آسیب را به خود می رسانید. با این وجود ، نیاز به تعدیل از نحوه کار در زمین است ، بنابراین اگر شما یک شناگر باتجربه نیستید یا در زمینه مشکلات سلامتی ، به ویژه بیماری قلبی عروقی ، مشکل دارید ، باید با پزشک خود تماس بگیرید تا اطمینان حاصل شود که برخورد روتین بی خطر است. و اگر مطمئن نیستید که چگونه شنا کنید ، متوقف شوید ، خوب ، اکنون زمان فراگیری یک درس است! بیشتر استخرهای جامعه در طول سال درس شنا بزرگسالان را ارائه می دهند.


شنا به هیچ وسیله اضافی نیاز ندارد به جز لباس شنا. اگر مرتباً به استخر می روید ، باید یک جفت عینک شنا بخرید تا نیازی به نگرانی در مورد رفتن کلر در چشمان شما نباشد. و خانمها ، ممکن است بخواهید کلاه شنا روی سرتان بگذارید - اگرچه ظاهر خاصی ندارد ، اما موهای شما را از مواد شیمیایی موجود در آب محافظت می کند ، بنابراین احساس خشن شدن مو و تغییر رنگ نمیکنید (اگر موهای خود را رنگ کردید ، این یک ضرورت است!).


سرانجام ، اختصاص دادن وقت خود برای حضور در استخر ، برای رسیدن به تمرینات شنا بسیار مهم است. از آنجا که این کار با کار کردن روی زمین بسیار متفاوت است ، ممکن است کمی احساس کند که بدن شما هنگام حرکت در آب چه حسی دارد و این کاملا خوب است!

افکار و نتیجه نهایی :

در حالی که شنا در سن کودکان بسیار زیاد است.

مزایای تمرینات شنا گسترده است و از بهبود عملکرد و خلق و خوی مغز تا کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی و زندگی طولانی تر برخوردار است.

نه تنها شنا تمرین قلبی است بلکه تمرین قدرت نیز دارد.

برای اطمینان از احساس راحتی و حفظ آنها ، به تمرین در استخر بپردازید


آخرین مطالب این وبلاگساخت وبلاگ حرفه ایساخت وبلاگ حرفه ای رایگان
Buy Website Traffic Cheap
Buy Real Traffic
Buy website Traffic  ساخت وبلاگ